romangpw.pl · skaner GPW

GPW swing screen — środa 4 listopada 2026 (horyzont 1 miesiąc)

Dane: 50 sesji 26.08–3.11.2026 (biznesradar notowania-historyczne/<TIC>), zamknięcia z 3.11; kursy przed otwarciem 4.11 są nieaktualne i nie są podawane. Wyjątek: ALE — źródło zwróciło dane tylko do 2.11 (bufor), więc ALE jest oceniane na zamknięciu 2.11. Dywidendy skorygowane: LPP −500 (ex 8.10), BFT −100 (ex 4.09). Przeskanowano 22 nazwy (WIG20 + mWIG40 + wybrane sWIG80) — mniej niż zakładane 45–85, bo źródło dało się odpytywać tylko po adresach z wyników wyszukiwania (patrz Metoda).

Reżim rynkowy

Ranking (R od środka strefy wejścia)

# Tic Spółka Sektor Kurs 3.11 Od maks. 50s Trend Wsparcie RSI Fund/30 Tech/70 Suma Klasa Wejście Stop C1 C2 R (C1 / C2) Raport
1 LPP LPP odzież/detal 26 220 −3,7% wzrostowy (SMA20 26 288 > SMA50 23 893) 25 500–26 000 (EMA20 26 154, dołki 12–13.10 25 260–25 660) 56 23 48 71 B (limit na cofnięciu) 25 500–26 000 24 950 27 250 28 300 1,9 / 3,2 3.12
2 MBK mBank banki 1 610 −3,4% wzrostowy po gapie (SMA20 1 476 > SMA50 1 452) 1 525–1 575 (dół gapu 28.10: 1 471–1 611) 64 22 48 70 B (retest gapu) 1 525–1 575 1 470 1 700 1 800 1,9 / 3,1 brak do lutego (wyniki 28–29.10)
3 DNP Dino Polska spożywcze 38,10 −3,9% wzrostowy (SMA20 37,68 > SMA50 36,29) 37,30–37,90 (EMA/SMA20 37,68) 56 19 47 66 B — po raporcie 37,30–37,90 36,30 39,65 41,50 1,6 / 3,0 5.11 (jutro)
4 BFT Benefit Systems usługi 5 900 −1,3% (korekty brak) wzrostowy (SMA20 5 710 > SMA50 5 384) 5 700–5 800 (EMA20 5 732) 64 21 42 63 B (retest) 5 700–5 800 5 520 6 050 6 350 1,3 / 2,6 19.11 (15 dni)
5 PCO Pepco Group detal 48,13 −5,6% wzrostowy (SMA20 46,97 > SMA50 44,46) 47,20–48,00 (EMA20 47,31) 57 15 43 58 C 47,20–48,00 45,00 51,00 53,50 1,3 / 2,3 brak w kalendarium listopada; niezweryfikowane
6 ACP Asseco Poland IT 236,60 −5,7% (−5% w 1 dzień) wzrostowy (SMA20 236,2 > SMA50 231,3) 232–236,5 (SMA20/SMA50) 49 20 36 56 B trigger >241 (zamknięcie) 226 250 258 1,9 / 2,9 nie potwierdzono (poprz.: 26.11)
7 CDR CD Projekt gry 256,50 −5,6% boczno-wzrostowy (SMA50 250,4) 250–256 (SMA50, dołek 8.10 252,5) 46 16 39 55 B trigger >262 (zamknięcie) 246 272 285 2,0 / 3,6 24.11 (20 dni)
8 PGE PGE energetyka 15,50 −10,4% po paraboli (SMA50 14,63) 15,00–15,50 48 14 37 51 C 15,00–15,50 14,30 16,70 17,30 1,5 / 2,2 24.11 (20 dni)

Wykresy z rankingu

Ranking punktowy

Suma punktów z podziałem na fundamenty i resztę oceny (0–100).

Fundamenty (z 30)Technika i reszta0255075100LPP · BLPP: 71 pkt (fundamenty 23, reszta 48)71MBK · BMBK: 70 pkt (fundamenty 22, reszta 48)70DNP · BDNP: 66 pkt (fundamenty 19, reszta 47)66BFT · BBFT: 63 pkt (fundamenty 21, reszta 42)63PCO · CPCO: 58 pkt (fundamenty 15, reszta 43)58ACP · BACP: 56 pkt (fundamenty 20, reszta 36)56CDR · BCDR: 55 pkt (fundamenty 16, reszta 39)55PGE · CPGE: 51 pkt (fundamenty 14, reszta 37)51

Mapa ryzyka i zysku

Stop, strefa wejścia i cele jako odchylenie od ostatniego kursu (pierwsze 6 setupów z kompletem poziomów).

ryzyko do stopupotencjał do celówstrefa wejścia−10%−5%kurs+5%+10%LPP · BLPP: stop −4,8%, wejście −2,7…−0,8%, cel 1 +3,9%, cel 2 +7,9% względem kursu−4,8%+3,9%+7,9%MBK · BMBK: stop −8,7%, wejście −5,3…−2,2%, cel 1 +5,6%, cel 2 +11,8% względem kursu−8,7%+5,6%+11,8%DNP · BDNP: stop −4,7%, wejście −2,1…−0,5%, cel 1 +4,1%, cel 2 +8,9% względem kursu−4,7%+4,1%+8,9%BFT · BBFT: stop −6,4%, wejście −3,4…−1,7%, cel 1 +2,5%, cel 2 +7,6% względem kursu−6,4%+2,5%+7,6%PCO · CPCO: stop −6,5%, wejście −1,9…−0,3%, cel 1 +6,0%, cel 2 +11,2% względem kursu−6,5%+6,0%+11,2%ACP · BACP: stop −4,5%, wejście +1,9…+1,9%, cel 1 +5,7%, cel 2 +9,0% względem kursu−4,5%+5,7%+9,0%

Stosunek zysku do ryzyka

R do celu 1 i celu 2 liczone od środka strefy wejścia; framework preferuje co najmniej ok. 1:2.

R do celu 1R do celu 201234min. 1:2LPP · BLPP: R do celu 1 = 1,9, do celu 2 = 3,21,93,2MBK · BMBK: R do celu 1 = 1,9, do celu 2 = 3,11,93,1DNP · BDNP: R do celu 1 = 1,6, do celu 2 = 3,01,63,0BFT · BBFT: R do celu 1 = 1,3, do celu 2 = 2,61,32,6PCO · CPCO: R do celu 1 = 1,3, do celu 2 = 2,31,32,3ACP · BACP: R do celu 1 = 1,9, do celu 2 = 2,91,92,9CDR · BCDR: R do celu 1 = 2,0, do celu 2 = 3,62,03,6PGE · CPGE: R do celu 1 = 1,5, do celu 2 = 2,21,52,2

R liczone od środka strefy wejścia. Żaden raport spółek z tabeli nie wypada w ciągu 14 dni poza DNP (5.11 — jutro); BFT 19.11 to 15 dni (tuż poza oknem). Fund/30 dla LPP, MBK, DNP, BFT, ACP, CDR przeniesione z poprzednich skanów (nie odświeżono sprawozdań), dla PCO i PGE oszacowane ostrożnie — traktuj jako niższą pewność.

TOP 3 na teraz

  1. LPP — lider (+27% w 49 sesji, +25 pp vs WIG), płytka korekta 3,7% od ATH 27 240 do EMA20, dywidenda już za nami, najlepsze R (1,9 / 3,2) przy logicznym stopie pod dołkiem 13.10.
  2. MBK — wybicie z gapu po wynikach (28.10: +8,5% na ~3× średniego wolumenu), brak raportu do lutego; kupować cofnięcie do połowy gapu, nie pogoń za 1 610.
  3. BFT — silny trend i RS (+11 pp vs WIG w 20 sesji), brak korekty, więc tylko retest EMA20 ~5 730; R do C1 skromne (1,3), dlatego wyłącznie limit. DNP (66 pkt) pominięty w TOP 3 tylko z powodu raportu jutro — po reakcji na wyniki może wejść na miejsce 2–3.

Szczegółowa analiza TOP 5

LPP — LPP

Dlaczego interesująca - Największa siła względna w skanie: +26,7% w 49 sesjach i +7,8 pp vs WIG w ostatnich 20; luka wzrostowa 18.09 (+8% na ~26 tys. szt. — ponad 7× zwykłego wolumenu) oczyściła bazę 21 000–22 000. - Wyższe szczyty i dołki od 18.09; SMA20 > SMA50 z dużym marginesem (26 288 vs 23 893). - Po dywidendzie (ex 8.10, −500) kurs odrobił lukę w tydzień — rynek ją „wchłonął”.

Fundamenty — przeniesione z poprzednich skanów (Fund 23/30); w tym przebiegu nie odświeżano sprawozdań ani konsensusu. Najbliższy raport 3.12 (strefainwestorow, kalendarium).

Struktura techniczna — dziennie: ATH 27 240 (22.10), od tego czasu trzy niższe maksima i niższe zamknięcia (27 000 → 26 220), zamknięcie 3.11 w okolicy EMA20 (26 154). Wolumen korekty 2,5–4,8 tys. szt. — nie większy niż przy wzrostach; 3.11 4,6 tys. przy szerokim zakresie 25 860–26 820 (zamknięcie 26 220 w środku). RSI 56, histogram MACD ujemny (−164) — momentum wyhamowuje.

Dlaczego korekta — głównie rynkowa (WIG −3,5%, szerokie słabnięcie); brak negatywnych informacji w danych. Realizacja zysków po 4 tygodniach wzrostu.

Kluczowe wsparcia — 26 154 (EMA20), 25 660/25 260 (zamknięcia 12–13.10, dawny opór → wsparcie), 24 980 (dołek 13.10), 24 300 (dołek 8.10, po korekcie o dywidendę).

Strategia wejścia - Agresywne: limit 25 860–26 000 (dołek 3.11 / EMA20), połowa pozycji. - Konserwatywne/potwierdzone: zamknięcie > 26 820 (dzienny szczyt 3.11) na wolumenie > średniej 20-sesyjnej ≈ 3,9 tys. - Idealny sygnał: świeca odrzucenia przy 25 500–25 700 i następnie zamknięcie > poprzedni dzień.

Stop / inwalidacja — 24 950 (poniżej dołka 13.10 24 980 i zamknięć z 14–15.10); zamknięcie poniżej oznacza utratę struktury od 18.09.

Cele — C1 27 250 (ATH 22.10) — R 1,9; C2 28 300 (ATH + ok. 1 szerokość konsolidacji 24 000–27 250, ~ +3,9%) — R 3,2.

Katalizatory — raport 3.12 (spoza okna), sezon świąteczny (sprzedaż), kontynuacja siły sektora.

Ryzyka — (1) pogłębienie korekty WIG/WIG20 poniżej 4 080; (2) wysoki kurs (25–27 tys.) i niska płynność akcji — szersze poślizgi; (3) wynik za III kw. 3.12 może zrewidować oczekiwania; (4) kapitał obrotowy/FX (niezweryfikowane); (5) rotacja z konsumpcji do banków.

Werdykt: GOOD SETUP (jako limit na cofnięciu; po rynku — WAIT).

MBK — mBank

Dlaczego interesująca - Najsilniejszy bank w skanie: +15,7% w 49 sesjach, +14 pp vs WIG; reszta sektora (PKO, PEO) jest pod SMA50. - Wybicie z gapu 28.10 (otwarcie 1 485 → zamknięcie 1 611,5) po wynikach; kolejne maksimum 1 701 intraday (29.10); od tego korekta tylko 3,4%. - Raport kwartalny już za nami — brak ryzyka wyników do lutego.

Fundamenty — Fund 22/30 przeniesione ze skanu 12.10 (rezerwy na ryzyko prawne kredytów walutowych to czynnik ryzyka, w poprzednim skanie 154 mln zł); w tym przebiegu nie pobierano szczegółów wyników III kw. — nie podaję liczb.

Struktura techniczna — dziennie: SMA20 1 476 > SMA50 1 452, cena 9,0% nad SMA20; zamknięcia nad EMA20 (1 509). Wolumen wybicia 63,6 tys. (ok. 3× średniej ~20 tys.), od tego 52→45→31 tys. — słabnący (zdrowe). RSI 64, histogram MACD +23 (dodatni, lecz malejący).

Dlaczego korekta — realizacja zysków po gapie + słabość całego sektora bankowego (PKO/PEO w dół o 7–9%).

Kluczowe wsparcia — 1 575–1 583 (dołki 2–3.11), 1 485–1 520 (dół gapu / zamknięcie 27.10 1 484,5), 1 452 (SMA50), 1 471 (dołek 28.10).

Strategia wejścia - Agresywne: limit 1 575–1 585 (dołki 2–3.11). - Konserwatywne: 1 525–1 550 — wypełnienie połowy gapu, przy spadającym wolumenie. - Idealny sygnał: odrzucenie w gapie + zamknięcie > poprzedni dzień; alternatywnie zamknięcie > 1 668 (nowe maksimum zamknięć) na wolumenie > 45 tys.

Stop / inwalidacja — 1 470 (poniżej dołka 28.10 1 471 i zamknięcia 27.10 1 484,5). Zamknięcie w gapie poniżej 1 485 = gap wypełniony, teza naruszona.

Cele — C1 1 700 (szczyt intraday 1 701 z 29.10) — R 1,9; C2 1 800 (rozszerzenie ruchu z gapu +~190 pkt) — R 3,1.

Katalizatory — kontynuacja po wynikach, ewentualne rewizje rekomendacji, wypłata/polityka kapitałowa (niezweryfikowane).

Ryzyka — (1) sektor bankowy w korekcie (PKO, PEO pod SMA50 — możliwy ciąg dalszy); (2) rezerwy na kredyty walutowe / orzecznictwo; (3) szybki zwrot po gapie (szczyt 29.10 odrzucony długim cieniem); (4) zmiany stóp RPP/CPI (nie sprawdzano); (5) ryzyko poślizgu przy małym wolumenie (31–64 tys.).

Werdykt: GOOD SETUP (wejście tylko w strefie cofnięcia).

DNP — Dino Polska

Dlaczego interesująca - +13,4% w 20 sesjach (RS +15 pp vs WIG), odbicie z dołka 33,10 (5.10); 8.10 szpilka +6,4% na 7,2 mln szt. (2,4×) zaczęła ruch. - SMA20 (37,68) > SMA50 (36,29), cena nad obiema; maksimum 39,65 (23.10). - Korekta od 23.10 tylko 3,9%, wolumen malejący (1,8–4,8 mln).

Fundamenty — Fund 19/30 (skan 12.10); nie odświeżano. Raport III kw. 5.11 (jutro, strefainwestorow) — główny czynnik ryzyka.

Struktura techniczna — dzienny wyższy dołek 33,10 → 34,4 → 35,5 → 37,4; zamknięcia 37,7–38,4 (od 28.10) wokół EMA20 37,68. RSI 56, MACD histogram lekko ujemny (−0,09). 3.11 wolumen 2,8 mln — poniżej średniej 20 sesji (~3,8 mln).

Dlaczego korekta — rynkowa (WIG −3,5%) i oczekiwanie wyników; brak sygnałów dystrybucji (maksima wolumenu przy wzrostach).

Kluczowe wsparcia — 37,70 (EMA/SMA20), 37,37–37,44 (zamknięcia 15.10/16.10), 36,29 (SMA50), 36,24–36,42 (dołki 13–14.10).

Strategia wejścia - Agresywne: nie przed raportem (zdarzenie binarne dla spółki wzrostowej). - Konserwatywne: po raporcie — limit 37,30–37,90 lub zamknięcie > 38,88 (maksimum 30.10) na wolumenie > 3,8 mln. - Idealny sygnał: po raporcie luka w górę utrzymana + zamknięcie nad 39,07.

Stop / inwalidacja — 36,30 (poniżej dołków 13–14.10 i SMA50). Luka w dół po raporcie poniżej 36,3 = brak wejścia.

Cele — C1 39,65 (ATH 23.10) — R 1,6; C2 41,50 (rozszerzenie z bazy 33–36,9, ~ +4,7% nad ATH) — R 3,0.

Katalizatory — raport 5.11, otwarcia sklepów, dynamika LFL (niezweryfikowane w tym przebiegu).

Ryzyka — (1) raport 5.11 — luka w obie strony; (2) presja marż/płac w handlu (niezweryfikowane); (3) słaby rynek; (4) mniejszy wolumen niż średnia; (5) wynik poniżej oczekiwań rynku = utrata trendu z 5.10.

Werdykt: WAIT FOR CONFIRMATION (po raporcie z 5.11).

BFT — Benefit Systems

Dlaczego interesująca - Wybicie z bazy 4 994–5 160 (6.10, ~2× wolumen), od tego +18% do 5 975; trend silny: SMA20 5 710 > SMA50 5 384. - RS +11 pp vs WIG w 20 sesjach; zamknięcia > 5 900 od 27.10 przy cenie blisko ATH. - Najbliższy raport 19.11 (15 dni — tuż poza oknem 14 dni).

Fundamenty — Fund 21/30 (skan 12.10), nie odświeżano.

Struktura techniczna — dzienne wyższe dołki 4 816 → 4 994 → 5 225 → 5 410 → 5 565 → 5 780; 7 sesji w wąskim zakresie 5 880–5 975 (konsolidacja pod oporem 5 975). RSI 64, histogram MACD dodatni lecz malejący (+3,9 vs +13,7). Wolumen ostatnich sesji 4,5–7,5 tys. (średnia 20 sesji ~5,5 tys.).

Dlaczego korekta — brak korekty; kurs na szczytach — to konsolidacja, nie pullback. Dlatego tylko klasa B (limit na retest).

Kluczowe wsparcia — 5 710–5 732 (SMA20/EMA20), 5 540–5 700 (strefa 15–20.10), 5 520 (poniżej: dołek 19.10 5 565 / zamknięcie 5 540), 5 384 (SMA50).

Strategia wejścia - Agresywne: nie po cenie 5 900 (R do C1 tylko ~0,5). - Konserwatywne: limit 5 700–5 800. - Potwierdzenie: zamknięcie > 5 975 na wolumenie > 7 tys. (wybicie z konsolidacji) — wtedy mniejsza pozycja, stop 5 700.

Stop / inwalidacja — 5 520 (poniżej dołków 19–20.10). Zamknięcie < 5 384 = powrót do bazy.

Cele — C1 6 050 (opór nad ATH, +2,5% nad 5 900) — R 1,3; C2 6 350 (rozszerzenie bazy 4 994–5 975 ≈ +980) — R 2,6.

Katalizatory — raport 19.11, wzrost liczby kart/użytkowników (niezweryfikowane).

Ryzyka — (1) brak korekty — wejście na retest może nie nastąpić; (2) skromny R do C1; (3) raport 19.11 po 15 dniach — w horyzoncie swinga; (4) niska płynność akcji (cena 5 900) — poślizgi; (5) rotacja z konsumpcji.

Werdykt: WAIT FOR CONFIRMATION (retest lub wybicie 5 975 na wolumenie).

PCO — Pepco Group

Dlaczego interesująca - +11,6% w 49 sesjach (+10 pp vs WIG), dołek 4.09 ~40,1 → 50,96 (29.10); SMA20 46,97 > SMA50 44,46. - Korekta −5,6% od 29.10 do zamknięcia 3.11 (48,13) po dwóch spadkowych sesjach i odbiciu +0,7%. - Wyższe dołki: 40,08 → 42,3 → 43,7 → 45,7 → 47,5.

Fundamenty — nie weryfikowane w tym przebiegu (Fund 15/30 — ostrożne oszacowanie). W kalendarium strefainwestorow dla Pepco widoczny jest tylko raport roczny 1.03.2027 — brak potwierdzonej daty raportu w listopadzie.

Struktura techniczna — RSI 57; histogram MACD ~0. 2.11 wolumen 2,7 mln (−2,8%, ~2× średniej) — podaż; 3.11 wolumen 1,4 mln (mniej) przy odbiciu. EMA20 47,31.

Dlaczego korekta — rynkowa + realizacja zysków po +19% od 20.10 (45,11 → 50,96).

Kluczowe wsparcia — 47,31 (EMA20), 46,30–47,48 (zamknięcia 20–21.10), 45,67 (zamknięcie 15.10), 45,11 (dołek 20.10).

Strategia wejścia - Agresywne: limit 47,20–48,00. - Konserwatywne: zamknięcie > 49,20 (zamknięcie 30.10) na wolumenie > 1,5 mln. - Idealny sygnał: odrzucenie przy EMA20 i zamknięcie > 48,6.

Stop / inwalidacja — 45,00 (poniżej dołka 20.10 45,11).

Cele — C1 51,00 (ATH 50,96 / 29.10) — R 1,3; C2 53,50 — R 2,3.

Katalizatory — wyniki sprzedaży/like-for-like (niezweryfikowane), poprawa rynku.

Ryzyka — (1) nieweryfikowane fundamenty i raport; (2) wolumen sprzedających 2.11 (2× średniej); (3) niskie R do C1; (4) ryzyko kursu EUR/PLN i konsumenta w CEE (nie sprawdzano); (5) słaby rynek.

Werdykt: WATCH (klasa C; wejście tylko z małą pozycją).

Watchlista 1–3 tygodnie

Odrzucone

Rozliczenie poprzedniego skanu (12.10)

Metoda i zastrzeżenia

Ćwiczenie przesiewowe według zadanego frameworku, nie porada inwestycyjna.