# GPW swing screen — czwartek 5 listopada 2026 (horyzont 1 miesiąc)

Dane: biznesradar.pl, 50 sesji (26/27.08–4.11.2026). Zamknięcia z **4.11** dla WIG20, WIG, mWIG40, LPP, DNP, CDR, ACP, KTY, OPL, TPE, GPW, ASB, DOM, MRB, PKN, XTB, KRU, CBF. **Dla MBK, BFT, ALE, BDX, CAR, PCO, PGE, PKO, PEO, PZU, ALR, ENA, APR, 11B, MIL, CPS, sWIG80 źródło/bufor zwróciło dane tylko do 3.11** (JSW i KGH: KGH do 3.11, JSW do 2.11) — oznaczone w tabeli „(3.11)". Kursy z porannych godzin 5.11 są nieaktualne i nie są podawane. Dywidendy skorygowane: LPP −500 (ex 8.10), BFT −100 (ex ok. 4.09); PZU (4,80 zł, dzień dywidendy 17.09) **nieskorygowane** — wskaźniki PZU zaniżone o ok. 6%. Przeskanowano 33 spółki + 4 indeksy.

## Reżim rynkowy
- **GPW, 4.11:** WIG20 4 190,08 (+1,24%), WIG 158 141 (+1,47%), mWIG40 10 728 (+2,3%). WIG20 odzyskał EMA20 (4 193) i SMA20 (4 204 — praktycznie na nich), jest nad SMA50 (4 154); RSI 52, 2,2% pod szczytem. mWIG40 nad SMA20 i SMA50 (RSI 52). **sWIG80 (do 3.11) słaby:** 29 347, −7,9% od szczytu, pod SMA20 i SMA50, RSI 26 — małe spółki nie uczestniczą w odbiciu.
- **Szerokość:** z 33 skanowanych spółek 16 jest nad SMA50, 14 nad EMA20. Odbicie 4.11 było szerokie (banki +1,5–2%, WIG-Banki +1,81% wg Parkietu), ale po trzech sesjach spadków (~3,5–4%) to dopiero powrót do średnich, nie nowy impuls.
- **Sektory:** liderzy — handel/e-commerce/konsumpcja (LPP, ALE, BFT, DNP, CAR), telekom (OPL, nowe maksimum), mBank po wynikach. Maruderzy — surowce/metale (KGH −27% od szczytu, JSW −33%), paliwa (PKN 7 sesji spadkowych, −13,7%), finanse spekulacyjne (XTB −30%, KRU −20%), Polsat (−32%), gry/IT (11B, −14%).
- **USA (zamknięcie 4.11, AP):** S&P 500 7 688,62 (+1,6%), Nasdaq 25 736,51 (+1,4%), Dow 53 356 (+3,0%), Russell 2000 2 856,95 (+1,6%); szeroki rajd ok. 3:1 po wyborach midterm; półprzewodniki −3,1%. Położenie względem SMA50/200 — niedostępne w źródłach.
- **VIX 16,61** (−20% z 20,83). **UST 10Y 4,89%.** **Brent 94,62 USD (−8,7%)**, 2-miesięczne minima. Miedź COMEX 6,41 USD/funt (jedno źródło; LME niedostępne). **USD/PLN 3,896, EUR/PLN 4,3864** (money.pl 5.11 07:00, kursy rynkowe, nie tabela NBP).
- **Makro:** RPP 4.11 — stopy bez zmian (referencyjna 3,75%), następne posiedzenie 2.12; CPI Polska flash X: 3,5% r/r (IX: 4,1%); Fed 3,75–4,00%, FOMC 8–9.12, **rynek wycenia ok. 81% szans na podwyżkę** w grudniu; EBC depozytowa 2,50%. W kalendarzu: pt 6.11 US payrolls (konsensus +65 tys.), wt 10.11 CPI USA. Źródła: [AP](https://mymotherlode.com/news/national/11281794/how-major-us-stock-indexes-fared-wednesday-11-4-2026.html), [CappNotes](https://cappnotes.substack.com/p/closing-look-wednesday-november-4), [Parkiet](https://parkiet.com/gielda/art45446641-wzrost-apetytu-na-ryzyko-pomaga-gpw), [finwire RPP](https://finwire.pl/artykuly/decyzja-rpp-4-listopad-2026-stopy-bez-zmian), [money.pl](https://www.money.pl/pieniadze/ile-kosztuje-euro-kurs-euro-do-zlotego-pln-eur-05-11-2026-7347644521163232a.html).
- **Wniosek: otoczenie neutralne-konstruktywne, lepsze niż 4.11** (odbicie na globalnym risk-on, VIX 16,6, spadek rentowności i ropy). Ograniczenia: indeks dopiero na średnich, sWIG80 słaby, dziś raporty PKO i Dino, w piątek payrolls USA, a w tle wycena zacieśnienia Fed. **Preferuję wejścia limitem na cofnięciach w liderach, pozycje ok. 60–80% standardowej, stopy twarde; bez pogoni za dzisiejszym otwarciem.**

## Ranking (R od środka strefy wejścia)

| # | Tic | Spółka | Sektor | Kurs | Od maks. 50s | Trend | Wsparcie | RSI | Fund/30 | Tech/70 | Suma | Klasa | Wejście | Stop | C1 | C2 | R (C1 / C2) | Raport |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LPP | LPP | odzież/detal | 26 580 | −2,4% | wzrostowy (SMA20 26 402 > SMA50 24 011) | 25 740–26 190 (dołek 4.11, EMA20 26 192) | 60 | 25 | 49 | 74 | A/B (świeca odrzucenia 4.11; limit na cofnięciu) | 25 900–26 300 | 25 150 | 27 250 | 28 300 | 1,2 / 2,3 | 3.12 |
| 2 | MBK | mBank | banki | 1 610 (3.11) | −3,5% | wzrostowy po gapie (SMA20 1 476 > SMA50 1 452) | 1 525–1 575 (wnętrze gapu 28.10) | 62 | 22 | 49 | 71 | B (retest gapu) | 1 525–1 575 | 1 470 | 1 700 | 1 800 | 1,9 / 3,1 | brak (wyniki 28.10) |
| 3 | ALE | Allegro | e-commerce | 58,36 (3.11) | −2,7% | wzrostowy (SMA20 56,4 > SMA50 51,0) | 56,0–57,0 (EMA20 56,65 / SMA20 56,4) | 64 | 23 | 45 | 68 | B (limit na cofnięciu) | 56,0–57,0 | 54,30 | 60,30 | 63,00 | 1,7 / 3,0 | **12.11 (7 dni!)** |
| 4 | BFT | Benefit Systems | usługi | 5 900 (3.11) | −1,3% | wzrostowy (SMA20 5 710 > SMA50 5 380) | 5 700–5 800 (EMA20 5 731) | 65 | 22 | 43 | 65 | B (retest) | 5 700–5 800 | 5 520 | 6 050 | 6 350 | 1,3 / 2,6 | 19.11 (14 dni — na granicy okna) |
| 5 | CDR | CD Projekt | gry | 264,00 | −2,9% | boczno-wzrostowy (SMA20 264,2 > SMA50 250,9) | 258–262 (retest SMA20) / 250,5–252,6 (SMA50, dołki 3–4.11) | 55 | 21 | 43 | 64 | A/B (objęcie 4.11 od SMA50) | 258–262 | 248,5 | 272,9 | 285,0 | 1,1 / 2,2 | 24.11 (19 dni) |
| 6 | DNP | Dino Polska | spożywcze | 38,34 | −3,3% | wzrostowy (SMA20 37,9 > SMA50 36,3) | 37,3–37,9 (EMA20 37,74) | 58 | 18 | 45 | 63 | B — **po raporcie** | 37,3–37,9 | 36,30 | 39,65 | 41,50 | 1,6 / 3,0 | **5.11 (DZIŚ)** |
| 7 | BDX | Budimex | budownictwo | 734,60 (3.11) | −0,8% (brak korekty) | wzrostowy (SMA20 705 > SMA50 703) | 705–716 (SMA20/EMA20 709) | 58 | 20 | 40 | 60 | C (retest) | 705–716 | 668 | 749 | 780 | 0,9 / 1,6 | po raporcie (27.10) |
| 8 | CAR | Inter Cars | motoryzacja | 1 042 (3.11) | −2,1% | wzrostowy (SMA20 1 015 > SMA50 969) | 1 015–1 030 (EMA20 1 016) | 61 | 21 | 38 | 59 | C | 1 015–1 030 | 960 | 1 076 | 1 120 | 0,9 / 1,6 | **17.11 (12 dni)** |
| 9 | ACP | Asseco Poland | IT | 237,60 | −5,3% | wzrostowy (SMA20 237,1 > SMA50 231,3) | 232–237 (SMA20/SMA50) | 48 | 19 | 38 | 57 | B trigger/C | 232–237 | 226 | 250 | 258 | 1,8 / 2,8 | 26.11 (21 dni) |
| 10 | PCO | Pepco Group | detal | 48,13 (3.11) | −5,6% | wzrostowy (SMA20 47,0 > SMA50 44,5) | 47,2–48,0 (EMA20 47,31) | 57 | 15 | 41 | 56 | C | 47,2–48,0 | 45,00 | 51,00 | 53,50 | 1,3 / 2,3 | n/d (spółka publikuje trading updates, rok obrotowy do IX) |

R liczone od środka strefy wejścia. **Raporty w ciągu 14 dni:** DNP (dziś), ALE (12.11), CAR (17.11, 12 dni), BFT (19.11 — dokładnie 14 dni). Ranking ma 10 pozycji (nie 15) — świadomie: mniej niż 15 nazw spełnia kryteria „trend + płytka/zdrowa korekta + wsparcie", a część kandydatów (BDX, CAR) ma R do C1 poniżej 1. Fund/30 dla LPP, ALE, BFT, MBK, CDR, BDX, CAR odświeżone na ostatnich raportach (poniżej); DNP, ACP, PCO — szacunek ostrożny.

## TOP 3 na teraz
1. **LPP** — najsilniejsza relatywnie (+31% w 49 sesji, +8 pp vs WIG w 20 sesjach), wczoraj świeca odrzucenia od EMA20 (dołek 25 740, zamknięcie 26 580 przy maksimum dnia), fundamenty po zaskakująco dobrym II kw. — ale R do C1 tylko ok. 1,2, więc wyłącznie limit na cofnięciu, nie pogoń.
2. **mBank** — wybicie z gapu po wynikach, malejący wolumen korekty (63→52→46→31 tys.), brak raportu do lutego i R ok. 1,9 / 3,1 przy zejściu do połowy gapu; ocena z danych do 3.11, bo 4.11 był dniem wzrostów w bankach.
3. **Allegro** — trend i RS najlepsze w grupie, podniesione prognozy na 2026, płytka korekta do EMA20; ujemna strona to raport 12.11 (7 dni), więc zmniejszona pozycja lub wejście dopiero po wynikach.

## Szczegółowa analiza TOP 5

### LPP — LPP
**Dlaczego interesująca**
- Lider siły: +31,5% w 49 sesjach, RS +8,5 pp vs WIG w 20 sesjach; luka wzrostowa 18.09 po II kw. oczyściła bazę 21 000–22 000.
- II kw. r. obr. 2026/27: przychody 6,58 mld zł (+18,4%), marża brutto 57,7% (+3,7 pp), EBITDA 1,74 mld zł (+46%), zysk netto 768 mln zł (+64,5%); podniesiona prognoza marży brutto (56,5–57%) i EBITDA (24–25%), cel dług netto/EBITDA obniżony do 1,0, na 2027 plan przychodów 30–31 mld zł ([Parkiet](https://www.parkiet.com/handel-i-konsumpcja/art45157481-lpp-srubuje-finansowe-plany), [Strefa Inwestorów](https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20260918/wyrazne-przyspieszenie-dynamiki-przychodow-lpp)).
- Dywidenda 900 zł już odcięta (ostatnia część 500 zł: ostatni dzień z prawem 6.10, wypłata 30.10) — kurs odrobił lukę w tydzień.
- 4.11: świeca z długim dolnym cieniem (low 25 740 poniżej dołka z 3.11, close 26 580 = high dnia), wolumen 4,0 tys. szt. (średnia 20 sesji ~4,0 tys.) — próba obrony EMA20.

**Fundamenty** — odświeżone (II kw. r. obr., powyżej). Wycena i konsensus nie zweryfikowane w tym przebiegu. Najbliższy raport 3.12 (poza horyzontem wejścia, ale w trakcie swinga).

**Struktura techniczna** — dzienny: wyższe dołki od 18.09; szczyt 27 240 (22.10), od tego pięć niższych szczytów dziennych (27 200 → 26 580 na zamknięciu); EMA20 26 192, SMA20 26 402, SMA50 24 011. RSI 60, histogram MACD −184 (momentum wyhamowuje, ale nie załamane). Tygodniowy trend oceniony z dziennych zamknięć (brak osobnej serii tygodniowej): wzrostowy, 4 tygodnie konsolidacji pod 27 240.

**Dlaczego korekta** — rynkowa i technicznie zdrowa: realizacja zysków po +30% bez negatywnych komunikatów; wolumen korekty nie rośnie.

**Kluczowe wsparcia** — 26 192 (EMA20), 25 740 (dołek 4.11), 25 860 (dołek 3.11), strefa 25 260–25 660 (zamknięcia z 12–13.10 po korekcie o dywidendę), 24 200 (dołek z 8.10 po korekcie).

**Strategia wejścia**
- Agresywna: limit 25 900–26 300 (EMA20 + dołki 3–4.11), połowa pozycji.
- Potwierdzona: zamknięcie > 26 820 (maksimum 3.11) na wolumenie > 4 tys.; **uwaga: od tego poziomu R do C1 spada poniżej 0,5 — to wejście ma sens tylko pod C2 po wybiciu 27 250**.
- Idealny sygnał: zamknięcie > 27 250 (nowe ATH) na wolumenie > 5 tys., wtedy mniejsza pozycja i stop 26 000.

**Stop / inwalidacja** — 25 150 (pod dołkami 3–4.11 z buforem ok. 0,9 ATR; zamknięcie poniżej oznacza utratę struktury od 8.10). Zamknięcie < 24 200 anuluje całą tezę.

**Cele** — C1 27 250 (ATH 27 240 z 22.10) → R ok. 1,2; C2 28 300 (rozszerzenie bazy 24 200–27 240 ≈ +1 060 od wybicia) → R ok. 2,3.

**Katalizatory** — sezon świąteczny i Back to School (dwucyfrowa dynamika przychodów na starcie III kw. wg zarządu), raport 3.12, rewizje prognoz.

**Ryzyka** — (1) R do C1 niskie — wejście wyłącznie z limitu; (2) wysoki kurs i cienki obrót akcji (ok. 4 tys. szt./dzień) → poślizgi; (3) zmiana nastawienia do detalu przy zacieśnieniu Fed/słabym złotym; (4) 3.12 raport z wysoką poprzeczką po II kw.; (5) pogłębienie korekty WIG20 poniżej 4 100.

**Werdykt: GOOD SETUP** (tylko limit w strefie; wejście po rynku — WAIT).

### MBK — mBank
**Dlaczego interesująca**
- III kw. (28.10): zysk netto 1,085 mld zł (ok. +30% r/r, zgodnie z konsensusem), NII 2,67 mld zł (+6%, ok. 4% powyżej prognoz), ROE 17,6%, ROTE 21,6%; zarząd zapowiedział powrót dywidendy z zysku za 2026 (30% zysku) ([xyz.pl](https://xyz.pl/?p=268637), [Parkiet](https://www.parkiet.com/banki/art44905751-wladze-mbanku-obiecuja-powrot-dywidendy-zysk-w-tym-roku-moze-byc-rekordowy)).
- Wybicie z gapu 28.10 (1 485 → 1 611,5) i szczyt 1 701 (29.10); korekta od zamknięcia 1 667,5 do 1 610 tylko 3,4%.
- Najsilniejszy bank: +15,7% w 49 sesjach, +10 pp vs WIG w 20 sesjach; brak raportu do lutego 2027.

**Fundamenty** — odświeżone po III kw. (jak wyżej). Minus: rezerwy netto 261 mln zł, ok. 30% powyżej konsensusu; ryzyko prawne kredytów frankowych nadal otwarte. Dług/płynność banku — nie weryfikowano.

**Struktura techniczna** — SMA20 1 476 > SMA50 1 452; kurs 9% nad SMA20; RSI 62; histogram MACD +22,8 (dodatni, lekko malejący). Wolumen: wybicie 45,7 i 63,6 tys. (2–3× średniej 20 sesji ~27 tys.), potem 52 → 46 → 31 tys. — zdrowe zanikanie podaży.

**Dlaczego korekta** — realizacja zysków po gapie + słabość sektora bankowego 30.10–3.11; 4.11 banki odbiły +1,5–2% (kurs 4.11 niedostępny — dane MBK do 3.11).

**Kluczowe wsparcia** — 1 575–1 583 (dołki 2–3.11), 1 525–1 550 (połowa gapu), 1 484,5 (zamknięcie 27.10 / dół gapu), 1 471 (dołek 28.10), 1 452 (SMA50).

**Strategia wejścia**
- Agresywna: limit 1 560–1 575.
- Konserwatywna: 1 525–1 550 (wypełnienie połowy gapu) przy malejącym wolumenie.
- Idealny sygnał: odrzucenie w gapie + zamknięcie > poprzednia sesja albo zamknięcie > 1 667,5 na wolumenie > 45 tys.

**Stop / inwalidacja** — 1 470 (pod dołkiem 28.10). Zamknięcie w gapie poniżej 1 485 = gap wypełniony, teza naruszona.

**Cele** — C1 1 700 (maksimum 29.10 1 701) → R ok. 1,9; C2 1 800 (rozszerzenie ruchu gapu ~ +190 pkt) → R ok. 3,1.

**Katalizatory** — rewizje rekomendacji po wynikach, poprawa sektora (rentowności w dół), polityka dywidendowa.

**Ryzyka** — (1) cena po odbiciu bankowym 4.11 mogła już wyjść ponad strefę — limit może się nie wypełnić; (2) rezerwy/orzecznictwo frankowe; (3) niezrealizowane cięcia stóp (RPP trzyma 3,75%, ale Pekao widzi podwyżki w 2027 — dwustronny wpływ na NII); (4) odrzucenie szczytu 29.10 długim cieniem; (5) niska płynność w korekcie (31–63 tys. szt.).

**Werdykt: GOOD SETUP** (wejście tylko z cofnięcia).

### ALE — Allegro
**Dlaczego interesująca**
- II kw. 2026: GMV 19,6 mld zł (+14,4%), skorygowana EBITDA 1,03 mld zł (+11,5%), zysk netto 529,3 mln zł (+37%); **podniesione prognozy 2026** (GMV 78,3–79,9 mld zł, skoryg. EBITDA 3,9–4,1 mld zł) ([Parkiet](https://www.parkiet.com/handel-i-konsumpcja/art45153251-allegro-podnosi-prognozy-akcje-drozeja)).
- Trend: +30% w 49 sesjach, +15,5 pp vs WIG w 20 sesjach; SMA20 56,4 > SMA50 51,0; maksimum 60,31 (2.11).
- 3.11: −2,7% (59,60 → 58,36) przy wolumenie 4,6 mln (średnia 20 sesji 4,5 mln) — korekta bez eskalacji podaży; wcześniejsze sesje z wolumenem 6–7 mln przy wzrostach.

**Fundamenty** — odświeżone po II kw. (wyżej). Dług netto/EBITDA i dywidenda — niezweryfikowane. Raport III kw. **12.11**.

**Struktura techniczna** — wyższe dołki (49,5 → 51,6 → 55,5 → 57,3); EMA20 56,65, SMA20 56,4. RSI 64 (zdrowo wysoki), histogram MACD −0,07 (po szczycie momentum, bliski zera).

**Dlaczego korekta** — rynkowa (WIG −3,5% 29.10–3.11) i techniczna realizacja po nowym maksimum. 4.11 Allegro wg Forsal +2,4% intraday (zamknięcie niedostępne) — jeśli się potwierdzi, strefa wejścia jest oddalona o ok. 5%.

**Kluczowe wsparcia** — 56,65 (EMA20), 56,0–56,4 (SMA20), 55,5 (dołek 19.10), 54,3 (pod dołkami z tygodnia 19.10), 51,0 (SMA50).

**Strategia wejścia**
- Agresywna: brak (R po cenie 58–60 do C1 < 1).
- Konserwatywna: limit 56,0–57,0, **połowa pozycji, bo raport za 7 dni**.
- Idealny sygnał: odrzucenie przy 56–57 i zamknięcie > poprzedni dzień albo — po raporcie 12.11 — luka w górę utrzymana nad 60,3.

**Stop / inwalidacja** — 54,30 (pod dołkiem z 19.10 55,52 z buforem). Zamknięcie < 51 (SMA50) unieważnia trend.

**Cele** — C1 60,30 (ATH 2.11) → R ok. 1,7; C2 63,0 (rozszerzenie ruchu 49,5 → 60,3 o ok. 25%) → R ok. 3,0.

**Katalizatory** — raport 12.11, Black Friday/sezon świąteczny, podniesiona prognoza EBITDA.

**Ryzyka** — (1) **raport za 7 dni — luka w obie strony**; (2) wzrost rentowności i zacieśnienie Fed uderzają w wyceny wzrostowe; (3) rynek niemal 100% wyprzedził dobry II kw. (+30%); (4) konkurencja cenowa w e-commerce (marże); (5) płytsze cofnięcie niż strefa — wejście może nie nastąpić.

**Werdykt: GOOD SETUP** (z zastrzeżeniem raportu; połowa pozycji lub wejście po 12.11).

### BFT — Benefit Systems
**Dlaczego interesująca**
- II kw.: przychody 1 459,7 mln zł (+33,4%), EBITDA 459,1 mln zł (+40,9%, marża 31,5%), zysk netto j.d. 222,2 mln zł (+55,5%, +11% vs konsensus PAP) ([Strefa Inwestorów](https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20260820/wyniki-benefit-systems-w-ii-kw-2026-roku-vs-konsensus-pap-tabela)); DM BOŚ: wyniki lekko pozytywne.
- Wybicie z bazy z 6.10 i trend +18%; RS +11 pp vs WIG w 20 sesjach.
- Konsolidacja 5 780–6 035 od trzech tygodni z wolumenem ok. średniej (5,4 tys.).

**Fundamenty** — odświeżone po II kw. Kurs po wynikach spadał mimo wyników (Parkiet) — treść artykułu nie czytana; dług netto/EBITDA niezweryfikowane. Raport 19.11.

**Struktura techniczna** — wyższe dołki 5 225 → 5 410 → 5 565 → 5 780; SMA20 5 710 > SMA50 5 380; EMA20 5 731; RSI 65, histogram MACD +3,7 (spadek z +13,5 — zanik impulsu).

**Dlaczego (brak) korekty** — to konsolidacja pod 6 035, nie pullback; kandydat tylko na retest.

**Kluczowe wsparcia** — 5 710–5 731 (SMA20/EMA20), 5 565 (dołek 20.10), 5 520 (zamknięcia z tygodnia 19.10), 5 380 (SMA50).

**Strategia wejścia**
- Agresywna: brak (po 5 900 R do C1 ≈ 0,5).
- Konserwatywna: limit 5 700–5 800.
- Potwierdzenie: zamknięcie > 6 035 na wolumenie > 7 tys. — mniejsza pozycja, stop 5 800.

**Stop / inwalidacja** — 5 520; zamknięcie < 5 380 (SMA50) = powrót do bazy.

**Cele** — C1 6 050 (maksimum 6 035) → R ok. 1,3; C2 6 350 (rozszerzenie bazy ~ +980 od 5 395) → R ok. 2,6.

**Katalizatory** — raport 19.11 (14 dni), wzrost liczby kart/użytkowników (niezweryfikowane).

**Ryzyka** — (1) brak korekty — retest może nie nastąpić; (2) skromny R do C1; (3) raport na granicy okna swinga; (4) cienka płynność, poślizgi; (5) rotacja z konsumpcji przy wyższych rentownościach.

**Werdykt: WAIT FOR CONFIRMATION** (retest 5 700–5 800 albo wybicie 6 035 na wolumenie).

### CDR — CD Projekt
**Dlaczego interesująca**
- II kw.: przychody 244,2 mln zł (konsensus 200,0), EBITDA 161,4 mln zł (110,1), zysk netto 142,9 mln zł (99,3, +44%), gotówka ok. 1,29 mld zł ([Strefa Inwestorów](https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20260902/zysk-netto-cd-projektu-red-wyniosl-w-ii-kw-1429-mln-zl-wobec-konsensusu-993-mln), [ppcg](https://ppcg.com.pl/cd-projekt-red-zysk-netto-wyniki-ii-kwartal-2026/)).
- 4.11: +2,9% (256,5 → 264,0), low 252,6 przy SMA50 250,9; zamknięcie nad poprzednim maksimum dnia (256,9) = objęcie hossy po dwóch sesjach testu SMA50.
- +12,8% w 49 sesjach; zeszłotygodniowy trigger (zamknięcie > 262) zadziałał.

**Fundamenty** — odświeżone po II kw.; dywidenda i szczegóły wyceny niezweryfikowane. Katalizatory narracyjne: Wiedźmin 4 (rynek „czeka"), raport 24.11.

**Struktura techniczna** — kurs ≈ SMA20 (264,2), 5% nad SMA50 (250,9); szczyt 272,9; RSI 55, histogram MACD −1,7 (poprawia się z −2,0). Wolumen: 30.10 odrzucenie z 270 na 404 tys. (podaż), potem 321 → 212 → 230 tys. przy odbiciu (poniżej średniej 259 tys.) — odbicie jeszcze bez silnego wolumenu.

**Dlaczego korekta** — 30.10 spadek −4,7% na dużym wolumenie (aktywna podaż), potem spokojny test SMA50; technicznie realizacja zysków przed 270.

**Kluczowe wsparcia** — 258–262 (SMA20, zamknięcia 30.10–2.11), 252,6 / 250,5 (dołki 3–4.11), 250,9 (SMA50), 248,5 (ostatnia linia obrony).

**Strategia wejścia**
- Agresywna: limit 258–262 (retest SMA20).
- Potwierdzona: zamknięcie > 270,3 (maksimum zamknięć 29.10) na wolumenie > 260 tys.
- Idealny sygnał: drugi dzień wzrostowy z wolumenem > średniej i zamknięcie > 267.

**Stop / inwalidacja** — 248,5 (pod SMA50 i dołkiem 3.11 250,5); zamknięcie poniżej = test niżej (dołek 8.10 252,5 już naruszony).

**Cele** — C1 272,9 (maksimum 50 sesji) → R ok. 1,1; C2 285,0 (rozszerzenie bazy 250–272,9) → R ok. 2,2.

**Katalizatory** — raport 24.11, wieści o Wiedźminie 4 / DLC, wypłata dywidendy (niezweryfikowana).

**Ryzyka** — (1) R do C1 słabe (1,1); (2) wolumen odbicia niższy od średniej; (3) wynik 24.11 po bardzo wysokiej poprzeczce II kw.; (4) wrażliwość na sektor półprzewodników/gier w USA (SOX −3,1% 4.11); (5) 30.10 odrzucenie z dużą podażą.

**Werdykt: WATCH** (konstrukcja dobra, R do C1 niewystarczające — wejście tylko w dolnej połowie strefy).

## DNP — notatka poza TOP 5
Raport III kw. **dzisiaj (5.11)** — nie wchodzić przed reakcją. Prognoza Noble Securities (nie konsensus): przychody 9 706 mln zł (+10,8%), EBITDA 742 mln zł (marża 7,6% vs 8,6%), zysk netto 451 mln zł (ok. −6% r/r), LFL ok. +0,5% ([Stockwatch](https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/wojna-cenowa-wyniki-biedronki-dino-polska-prognozy-iii-kwartal-2026,akcje,384144)); Biedronka w III kw. LFL −1,8% przy deflacji koszyka blisko 7% (DM BOŚ: lekki negatyw dla Dino). Wyniki rzeczywiste niezweryfikowane (raport jeszcze niedostępny w źródłach w momencie skanu). II kw.: przychody 9 531 mln zł (+10,5%), EBITDA 665 mln zł (+2,2%), zysk netto 400 mln zł (+0,6%) — marże pod presją. Setup techniczny dobry (38,34, nad SMA20 i SMA50, korekta −3,3%), ale fundament słabnie → obniżona ocena, **WAIT FOR CONFIRMATION po raporcie**.

## Watchlista 1–3 tygodnie
- **OPL** (Orange Polska, 16,89) — nowe maksimum +4,5% 4.11, RSI 66, brak korekty: czekać na retest **16,0–16,3** (EMA20 15,94, SMA20 16,03) z odrzuceniem; stop poniżej 14,8 (dołek 20 sesji). Raport III kw. już opublikowany (26.10).
- **PEO** (Pekao, 261,20 do 3.11) — pod SMA50 266,6, RSI 46: zainteresowanie po zamknięciu **> 267** na wolumenie > 615 tys.; stop 250; raport 29.10 już za nami.
- **PKO** (113,62 do 3.11) — pod SMA50 117,5, RSI 44; **raport 5.11 (dziś)**: dopiero po reakcji i zamknięciu **> 118,4** na wolumenie > 3,1 mln.
- **KTY** (Kęty, 1 266) — wąski zakres 1 227–1 317, RSI 53, wstępne wyniki III kw. zgodne z konsensusem (przychody ok. 1,62 mld zł, EBITDA ok. 325 mln zł): zamknięcie **> 1 292** (opór z 16.10) na wolumenie > 20 tys.; stop 1 227.
- **ALR** (Alior, 135,80 do 3.11) — przy SMA50 (134,1), RSI 51, −4,4% od szczytu, wyniki 27.10 za nami: zamknięcie **> 142,65** (maksimum 50 sesji) na wolumenie > 480 tys. albo odrzucenie od 126,8–134.

## Odrzucone
- **KGH** (−27% od szczytu 383,9, RSI 30, pod SMA20 i SMA50; dane do 3.11, odbicie +4,9% intraday 4.11 nie zmienia struktury), **JSW** (−33%, RSI 23), **CPS** (−32%, RSI 24, gap w dół 29–30.10), **XTB** (−30%), **KRU** (−20%), **ASB** (−19%, pod serią niższych szczytów) — długie spadki, nie zdrowy pullback.
- **PKN** (140,28, −13,7%, RSI 34, siedem sesji spadkowych, pod SMA50 152,6; zamknięcie przy dołku 20 sesji) — presja ropy (Brent −8,7%) i niepewność inwestycji; brak formacji odwrócenia.
- **PGE** (15,50 do 3.11, −10,4% po paraboli +43%, pod SMA20 16,45), **11B** (113,2, RSI 23, pod SMA50; umowa z Microsoft/Game Pass dobra, ale struktura złamana), **CBF**, **APR**, **MRB**, **GPW** (−12%, pod SMA50 lub boczne bez przewagi), **ENA** (szacunkowe wyniki Q3 poniżej oczekiwań: EBITDA 1 139 vs prognoza 1 159 mln zł).
- **PKO / PEO** — pod SMA50 (patrz watchlista). **PZU, DOM, MIL, TPE** — bez przewagi (zakresy boczne, RSI 44–49); dla DOM ex-dividend 7,35 zł zbliża się (dzień dywidendy 30.11).
- **SPL, ERSTEPL, BHW** — brak danych (nie udało się pobrać), pominięte.

## Rozliczenie poprzedniego skanu (4.11, dane do 3.11)
- **LPP** (limit 25 500–26 000, stop 24 950, C1 27 250): 4.11 dołek 25 740, zamknięcie 26 580. Limit w górnej części strefy (≤ 26 000) mógł się wypełnić; kurs +2,2% od 26 000, +4,2% od 25 500; C1 niedotknięty (maks. 4.11 26 580). Stop nie zagrożony.
- **MBK** (limit 1 525–1 575, stop 1 470): brak świecy 4.11 w źródle — **nie da się rozliczyć**.
- **DNP** (WAIT, po raporcie 5.11): 4.11 close 38,34 (+0,6% vs 38,10); wejście przed raportem nie było planowane. Dołek 37,72 dotknął górnej części strefy 37,3–37,9.
- **BFT** (retest 5 700–5 800): brak 4.11 w źródle — nie rozliczone; 3.11 dołek 5 780 (górny brzeg strefy), kurs 5 900.
- **PCO** (C, 47,2–48,0): brak 4.11 w źródle — nie rozliczone.
- **ACP** (trigger zamknięcie > 241): 4.11 zamknięcie 237,60, maksimum 240,70 — trigger niezadziałany; kurs +0,4% vs 236,6.
- **CDR** (trigger zamknięcie > 262, stop 246, C1 272): 4.11 zamknięcie 264,00, maksimum 264,5 — **trigger zadziałał**; kurs +2,9% vs 256,5 z dnia skanu; stop nietknięty (dołek 252,6), C1 niedotknięty.
- **PGE** (C): brak 4.11 w źródle. Watchlista: **ALE** (retest 55,5–56,5) i **BDX** (705–716) — brak 4.11; 3.11 ALE dołek 57,26, BDX dołek 700,6 (**BDX dotknął dołu strefy**, zamknął 734,6 na maksimum dnia). **KTY** (> 1 292): zamknięcie 1 266 — nie. **PKO/PEO**: 4.11 nie w danych. Odrzucone: **KGH** (4.11 intraday +4,9% wg Forsal, dane nie potwierdzone) i **PKN** (140,28, −2,75% — odrzucenie słuszne), **CBF** (190,10, +0,6%).
- **Ocena:** skan z 4.11 był ostrożny; poprawny w odrzuceniach (PKN) i w triggerach (CDR). Główne rozliczenie jest ograniczone przez brak świec 4.11 dla 15 nazw.

## Metoda i zastrzeżenia
- **Źródła:** biznesradar.pl (historia, 50 sesji; pobrane WebFetch przez podagentów, po wyszukaniu adresów w WebSearch — bez tego narzędzie odrzucało adresy). Kontekst globalny: AP, CappNotes, Admirals, Parkiet, Forsal, finwire, money.pl (linki w sekcji Reżim). Daty raportów: Strefa Inwestorów (kalendarium), Parkiet/ESPI, IR spółek. Fundamenty: Parkiet, Strefa Inwestorów, xyz.pl, ppcg.
- **Wskaźniki (Python):** SMA20/50, EMA20, RSI14 Wildera, MACD 12/26/9, ATR14, maksimum 50 sesji (na zamknięciach), RS vs WIG (20 sesji). **SMA100 i SMA200 niedostępne** dla GPW w darmowych źródłach — nie podaję. Trend tygodniowy oceniony z dziennych serii (brak świec tygodniowych).
- **Spójność dat:** 17 serii z ostatnią świecą 3.11 (JSW: 2.11), mimo ponownych pobrań z innym adresem — źródło lub bufor (15 min) nie miały jeszcze 4.11. Ich kursy nie uwzględniają odbicia 4.11 (banki +1,5–2%, Allegro ok. +2,4% intraday wg Forsal) — **poziomy wejścia dla MBK, ALE, BFT, BDX, CAR, PCO traktuj jako ostrożne, kursy bieżące mogą być wyższe**.
- **Fundamenty:** odświeżone dla LPP, MBK, ALE, BFT, CDR, BDX (III kw.: przychody 2,83 mld zł +3,4%, zysk netto 182 mln zł +7%, backlog 17,3 mld zł, gotówka netto ok. 1,8 mld zł — [xyz.pl](https://xyz.pl/?p=268436)), CAR (H1: zysk netto 490 mln zł +42%, dług netto/EBITDA 1,76 — [Quartr](https://quartr.com/events/inter-cars-sa-car-h1-2026_FLZp2OlS)). Marże, FCF, dług netto/EBITDA i konsensus nie zostały zweryfikowane dla pozostałych; Fund/30 DNP, ACP, PCO oszacowane ostrożnie. Wyniki Dino i PKO za III kw. (5.11) niedostępne w momencie skanu.
- **Daty raportów:** zweryfikowane: LPP 3.12, ALE 12.11, BFT 19.11, CAR 17.11, CDR 24.11, ACP 26.11, PZU 19.11, DOM 19.11, DNP 5.11, PKO 5.11. Opublikowane: MBK 28.10, BDX 27.10, OPL 26.10, KTY 26.10, PEO 29.10, ALR 27.10. PCO: raport kwartalny w sensie kalendarzowym nie istnieje (rok obrotowy do IX, trading updates) — niezweryfikowane.
- **Niezweryfikowane/niedostępne:** położenie S&P/Nasdaq względem SMA, miedź LME, tabela NBP, data finalnego CPI. Ex-date dywidend LPP i BFT przybliżone z „dnia dywidendy" (poziomy skorygowane o pełną kwotę). Nie udało się pobrać SPL, ERSTEPL, BHW — poza skanem.
- Uniwersum 33 spółek + 4 indeksy — poniżej zakładanych 45–85 nazw; zawężenie wynika z ograniczeń pobierania (WebFetch wymagał adresów z wyników wyszukiwania).

Ćwiczenie przesiewowe według zadanego frameworku, nie porada inwestycyjna.
